Milí zájemci,

Jak už někteří z Vás vědí, Hira je moje vysněná holčička, moje sluníčko a právoplatný člen naší rodiny. A ač budou štěňátka s námi pouze krátkou dobu, vězte, že i tak je budeme velice milovat a budeme vybírat pro ně jen ty nejlepší domovy.

Od zájemců vyžaduji osobní návštěvu ještě před krytím. Člověka, ke kterému půjde můj milovaný odchov chci znát, přecijen, něco co milujete, nesvěříte cizinci.

Pochopte, že tak, jako si má zájemce možnost vybrat chovatele, má i chovatel možnost si vybrat majitele pro své odchovy. Chov není jen krytí a předání štěňátka novému majiteli, ale tisíce hodin starostí, péče a příprav. Proto je pro chovatele moment, kdy se musí rozloučit složitý a určitě nebude dávat štěně komukoliv, kdo si o něj řekne.

Cena štěněte není něco diskutabilního. Odráží se v ní všechny výdaje spojené s krytím, odchovem štěňat, zdravotní vyšetření atd.

Pokud chcete psa, který umí tančit, věřte, že za tím stojí mnoho hodin práce a trpělivosti.

Chovatel není horká linka. Prosím respektujte, že chovatel je také člověk a někdy musí spát. Proto mě prosím nejdříve kontaktujte prostřednictvím fb, či emailu uniquebordercollie@gmail.com. Své telefonní číslo předávám až po domluvě.

Po zájemcích požaduji vyšetření RTG DKK, DLK a OCD do 2 let věku psa. Za výstavy budu samozřejmě velmi ráda, jelikož zpětná vazba je pro mě velice důležitá.

To, jak velký je váš pozemek, určitě není pro mě důležitá informace. To, co mě opravdu zajímá, je jaké máte zkušenosti s kynologií a jaké jsou vaše plány se štěňátkem.

Na dotazy typu „Máte blue merle fenu?“ nebo „Sháním štěně pro děti, máte?“ NEODPOVÍDÁM!

Borderka není pes pro někoho, kdo si ji pořídí pouze, protože se mu líbí.

Kontakt se mnou opravdu nekončí předáním štěněte. Požaduju nejméně každého půl roku zaslání fotky společně s povídáním o tom, co společně děláte, jak je na tom štěňátko zdravotně, co vám jde a naopak nejde.

Borderka má své potřeby a není to pes jen na zahradu. Je to pes, který touží po práci. Potřebuje zaměstnat hlavu. Takže pokud necítíte, že je to pro vás to pravé a jste ji schopni nabídnout svůj čas, tak si prosím vyberte jiné plemeno, nebo si raději pejska nepořizujte.

Samozřejmostí z mojí strany je plný chovatelský servis. Hlídání mých odchovů ve vaší nepřítomnosti a nabídnutí mých rad. Žádný učený z nebe nespadl a hloupá otázka neexistuje. Jsme všichni jen lidé a každý problém je řešitelný.

Všem děkuji za přečtení a těším se na osobní setkání!

Michaela Hořčicová, majitelka Chovatelské stanice Unique Legacy